750 نوع کالا معاف از پرداخت مابه‌التفاوت ارزی گمرک

معاون امور اقتصادی استانداری تهران گفت: تعداد کالاهای معاف از پرداخت مابه‌التفاوت ارزی در شرکت‌های تولیدی، صنعتی از ۲۵ به ۷۵۰ مورد رسید؛ ولی نیاز است تعدادی از کالاهای ضروری به این لسیت افزوده شوند.

به گزارش پارس نیوز، محمد امامی امین معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه شرکت‌های تولیدی صنعتی برای ترخیص کالا و مواد اولیهخود از گمرک باید مابه‌التفاوت ارزی آن را پرداخت کنند، گفت: حدود یک ماه پیش به همراه استاندار تهران از گمرک این شهر بازدید انجام دادیم و صحبت‌های تجار، بازرگانان و صاحبان صنایع را شنیدیم.

وی ادامه داد: این افراد به دلیل محدودیت در تعداد کالاهایی که از پرداخت مابه‌التفاوت ارزی برای ترخیص کالا معاف شدند، معترض بودند زیرا تنها ۲۵ مورد کالا از این امکان برخوردار بودند.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری تهران گفت: پس از بازدید گمرک تهران نشستی با اتاق بازرگانی و اصناف برگزار کردیم که قرار شد نامه‌ای با امضای استاندار تهران برای وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین معاون اول رئیس‌جمهور ارسال شود که با آن موافقت شد و ۲۵ مورد کالا به ۷۵۰ مورد افزایش یافت که در این صورت نیازی به پرداخت مابه‌التفاوت ارزی ندارد.

امامی امین در ادامه افزود: بخشنامه افزایش تعداد کالاها به گمرک ابلاغ شده و گمرک نیز بر اساس آن در حال انجام اقدامات است. به دلیل اینکه تمام کالاها از قبیل لوازم ضروری مانند پزشکی در این لیست قرار نگرفته‌اند، باید اصلاحاتی صورت پذیرد و تجدید نظر شود.

وی در پایان بیان داشت: قرار شده است با بررسی‌ها و مشارکت بخش خصوصی کالاهایی که در لیست گروه یک قرار دارند احصا شوند و به اطلاع وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت اقتصاد برسند تا در لیست معافیت‌ها قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ترخیص کالا واردات و صادرات

” آسوده خاطر امور بازرگانی خود را به ما بسپارید”