رؤسای گمرکات ایران، استرالیا، مالزی و ژاپن درخصوص گسترش مناسبات گمرکی برای تسهیل تجارت و مبارزه با تخلفات و قاچاق گفت‌وگو و مذاکره کردند.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران؛ این مذاکرات در دیدار فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران با رؤسای گمرکات استرالیا، مالزی و ژاپن در بروکسل انجام و رؤسای گمرکات این کشورها بر توسعه مناسبات گمرکی با ایران تأکید کردند.
بنابراین گزارش؛ رئیس کل گمرک ایران در دیدار با رئیس کل گمرک ژاپن موضوعات اصلی در حوزه امور گمرکی دو کشور را در چارچوب مذاکرات دو ماه پیش مطرح و مقرر گردید موانع گمرکی دو کشور برای تسهیل تجارت در چارچوب موافقت‌نامه کمک‌های متقابل اداری و آموزشی بررسی بررسی و حل و فصل گردد.
همچنین فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران با رئیس کل گمرک مالزی دیدار و محورهای مشترک گمرکی بحث و بررسی شد. در این دیدار رئیس کل گمرک مالزی از همکاری‌های آموزشی مشترک استقبال کرد و قرار شد مقدمات برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک میان گمرکات دو کشور از سوی مسعود عاطفی نماینده دائم ایران در سازمان جهانی گمرک و نماینده گمرک مالزی تدوین و اجرایی شود.
این گزارش می‌افزاید؛ رئیس کل گمرک ایران مذاکراتی هم با رئیس کل گمرک و امور مرزی استرالیا در بروکسل داشت و در این مذاکرات تجربیات ایران در مبارزه با مواد مخدر و قاچاق به طرف مقابل منتقل شد و رئیس کل گمرک استرالیا از انتقال این تجربیات به گمرک استرالیا از سوی گمرک ایران استقبال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *