راهنمای پیش اظهاری ارزش (TSC)

در راستای تسهیل هر چه بیشتر تجارت و نیز انجام فرآیند های گمرکی خدمتی نو از گمرک جمهوری اسلامی ایران ارائه شده است تا بتوان ارزش و تعرفه ی کالا را قبل از شروعفرایند های گمرکی تعیین کرد.

در نسخه ی جدید پنجره ی واحد تجارت فرامرزی امکانی فراهم شده است تا خدمت گیرندگان بتوانند برای کالاهایی که شناسه ی کالا (TSC ) ندارند درخواست ایجاد شناسه به گمرک ایرانبصورت الکترونیک ارسال کنند.

ابتدا می بایست کد تعرفه ی پیشنهادی را وارد کنید.

نکته : دقت شود حتما اولین فیلد تعرفه پر شود چرا که بر اساس تعرفه ی انتخاب شده لیستی از برند های کالا نمایش داده می شود. چنانچه برند شما در لیست برند کالا نبود برای ثبت برند جدید تیک سایر برند ها را زده و برند جدید را ثبت نمایید.

نکته : دقت شود بعد از تعرفه حتما برند کاال از لیست انتخاب شود چراکه پس از انتخاب برند لیستی از مدل های کالا نمایش داده می شود.

سپس سایر فیلد های موجود در تصویر فوق را دقیق وارد کرده چرا که کوچکترین نقص باعث رد درخواست شما می شود.

سپس بر روی ارسال درخواست کلیک نمایید پس از کلیک شماره ی پیگیری نمایش داده می شود.

مطابق تصویر فوق از قسمت پایین صفحه ی پیش اظهاری ارزش، با کلیک بر روی مشاهده ی وضعیت درخواست های قبلی، لیست درخواست های قبلی قابل مشاهده بوده با کلیک بر روی مشاهده ی جزئیات امکان مشاهده ی اطلاعات درخواست شما و نیز تغییرات صورت گرفته توسط گمرک روی درخواست شما قابل رویت بوده و نیز وضعیت و زمان به روز می شود.

در صورت لغو پی در پی درخواست های ارسالی توسط نام کاربری شما دسترسی ارسال درخواست شما در سه مرحله ی هفتگی ،ماهانه و سالانه محدود می شود.

نکاتی مهم جهت جلوگیری از لغو درخواست های شما توسط گمرک ایران:

نکته 1 : قبل از درخواست از صفحه ی تعیین ارزش و تعرفه ی کالا (TSC)

http://epl.irica.ir/TscViewPage?0 شناسه ی کالای خود را جستجو کنید و در صورت اطمینان از عدم وجود کالای مورد نظر خود درخواست ایجاد شناسه ارسال کنید.

نحوه ی جستجو در صفحه ی تعیین ارزش و تعرفه ی کالا(TSC)

1- جستجو در حالت عادی، بر مبنای کلمات صورت می گیرد. یعنی برای پیدا کردن یک کلمه یا یک کد، باید کلمه مورد نظر یا شماره را به صورت کامل و فرمتی که ذخیره شده است، وارد نمود.

2 -در صورتی که عبارت مورد جستجو در داخل ” ” باشد، دقیقا همان عبارت مورد جستجو قرار می گیرد.

3 -همچنین می توان از مجموعه اپراتورهای && || ! + برای ساخت عبارت جستجو استفاده کرد. بعنوان مثال:

دستگاه && (نخ||پنبه) && !چین

یا +ایران یعنی حتما ایران داخل نتایج جستجو باشد.

نکته 2 :

فیلد های اطلاعاتی کامل و دقیق تکمیل نمایید برای کالاهای محصول نهایی حتما برند، مدل و مشخصات فنی قید شود که بتوان در سایت فروشنده با این اطلاعات محصول را یافت. و نیز برای کالاهایی که مشخصات فنی در تعیین ارزش اهمیت دارد در توضیحات مشخصات فنی را ارسال نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *